Купити газ
онлайн

Новини компанії

В курсі подій

Перший зжиженный газ із США вже в Польщі

Світові новини

21.07.2017

Перший зжиженный газ із США вже в Польщі

Перший корабель газовоз Clean Ocean із зрідженим газом (СПГ) із США вже прибув в Польщу на балтійський LNG- термінал у Свиноуйсьце. Газ придбали за гарною ціною у рамках короткострокового спотового контракту, укладеного з компанією Cheniere Energy, повідомляє віце-президент польського нафтогазового концерну PGNiG Мацей Возьняк. Це новий регіон після Близького Сходу і Норвегії, де Польща братиме природний газ в рамкахреализации стратегії диверсифікації джерел енергопостачання.

"Ця подія це доказ того, що американський газ через територію Польщі можна буде доставити на південь і схід Європи, зокрема і в Україну", - заявив Мацей Возьняк.
Так само відмітимо, що це перше постачання американського газу не лише для Польщі, але і Північної Європи. Раніше американський СПГ потрапляв тільки на ринки Південної Європи, зокрема в Іспанію і Туреччину.
У липні у СПГ-терміналi у Свиноуйсце буде черговий танкер з газом із США. У 2016 р. імпорт зрідженого газу склав близько 1 млрд кубометрів, за перші п'ять місяців 2017-го - 0,62 млрд.