Купити газ
онлайн

Новини компанії

В курсі подій

Японія розробляє нову технологію видобутку газу.

Світові новини

02.03.2017

Японія розробляє нову технологію видобутку газу.

Щоб зменшити імпорт газу, Японія розробляє різні технології видобутку газу і одна з них полягає в тому, щоб видобувати газ з величезних покладів гідрата метану, розташованих довгою смугою уздовж шельфу від півострова Ацуми (східна частина острова Хонсю) до півострова Симабара (південна частина острова Кюсю). Дослідження по цій темі ведуться в країні ще з 2001 року.

Щоб зменшити імпорт газу, Японія розробляє різні технології видобутку газу і одна з них полягає в тому, щоб видобувати газ з величезних покладів гідрата метану, розташованих довгою смугою уздовж шельфу від півострова Ацуми (східна частина острова Хонсю) до півострова Симабара (південна частина острова Кюсю). Дослідження по цій темі ведуться в країні ще з 2001 року. І гідрат метану - це супрамолекулярное з'єднання метану і води, які кристалізувалися під впливом низької температури і дуже високого тиску. На вигляд ця речовина дуже нагадує спресований сніг. Але є і складність видобутку, яка полягає в тому, що розчинити гідрат безпосередньо в самому родовищі і витягнути газ, що тільки виділився.
Зараз глибоководне бурове судно Chikyu проводить вже другий етап тестування цієї технології, повідомляє ресурс Offshore Energy Today. Перший етап пройшов у березні 2013 року. Тоді фахівці ANRE першими у світі змогли розчинити гідрат метану під морським дном і витягнути природний газ.
Але в той раз випробування йшли всього шість днів: їх довелося припинити через аварію, викликану піском у свердловині. Зараз японські бурильники знайшли спосіб розв'язати цю проблему, так що цього разу Chikyu працюватиме на родовищі впродовж двох місяців.
Тести, що розробили ANRE, передбачають, що Chikyu пробурить дві свердловини, на яких будуть випробувані два різні методи видалення піску. І наступним завданням стане доведення технології розчинення гідрата метану до готовності до промислового застосування