Купити газ
онлайн

Новини компанії

В курсі подій

Затверджений новий порядок перегляду граничних роздрібних цін на газ.

Новини компанії

21.02.2017

Затверджений новий порядок перегляду граничних роздрібних цін на газ.

Затверджений новий порядок перегляду граничних роздрібних цін на газ.
Урядом України затверджений новий порядок перегляду граничних роздрібних цін на газ для населення і для підприємств теплокомунэнерго. Різниця полягає в тому, що тепер міняти ціни можна кожні півроку, у тому разі якщо ціна імпортного газу зростає за це півріччя на 10 і більше відсотків.

Про це говориться в постанові Кабміну №90 від 21 лютого. Раніше Нафтогаз переглядав ціни щокварталу у разі істотної зміни цін, але не було прописано самого механізму перерахунку. А зараз будуть введені такі поняття як: - "газовий рік" (з 1 жовтня по 30 вересня) і "газове півріччя" (з 1 квітня по 30 вересня і з 1 жовтня по 31 березня).
І тепер перерахунком роздрібних цін для населення і підприємств займатиметься Міністерство енергетики і вугільної промисловості. При розрахунку враховуватимуться: середньомісячні показники цін на газ на німецькому хабе NCG (за півріччя) з урахуванням витрат на транспортування до українського кордону і входу в ГТС в перерахунку на офіційний курс НБУ за 2-ою і 3-ою місяці поточного газового півріччя (або травень-червень, або листопад-грудень), а також тарифи на постачання і розподіли газу усередині України, ПДВ і торгова націнка постачальника. Такі розрахунки Міненерго зобов'язано проводити за 2 місяці до початку кожного наступного газового півріччя і оприлюднити їх на своєму сайті. І якщо поточні ціни на газ відхиляються від розрахунків Міненерго більш ніж на 10%%, те Кабмін переглядає їх, якщо нi- те ціни залишаються .
Перший перегляд цін можуть провести з 1 квітня. Але та як поточні ціни діють з травня 2016 року (буде 11 місяців на момент можливого перегляду в 2017) то при розрахунку нових цін Міненерго враховуватиме котирування на німецькому газовому хабi за увесь цей період - з травня 2016 року по березень 2017 року.
Порядок також передбачає, що якщо коригуватиметься ціна на газ для населення, одночасно також переглядатиметься і закупівельна ціна газу Нафтоазом у своєї дочірньої компанії Укргаздобутку.