Купити газ
онлайн

Новини компанії

В курсі подій

Топ 5 цікавих фактів про газ, які ви могли не знати

Цікаві факти

14.02.2017

Топ 5 цікавих фактів про газ, які ви могли не знати

1. Виявляється, насправді природний газ не має запаху, кольору, смаку. І той запах, який ми відчуваємо -это спеціальна речовина одорант, який додають в газ після здобичі, щоб попередити людину про витік, саме тому вибраний такий неприємний запах.

2. Є місце на землі, якому мандрівники дали ім'я "Брама до преисподню". Історія місця така: в 1971 року при бурінні розвідувальної свердловини в Туркменістані геологи випадково виявили підземну порожнину, там вийшов провал повністю наповнений газом і геологи вирішили, щоб шкідливий газ не вийшов назовні, його треба підпалити. Вони припускали, що він потухне через пару днів, а він горить й досі.
3. Виявляється канарки дуже чутливі до змісту метану в повітрі. Побачивши цю особливість їх стали брати з собою в шахту шахтарі. У них з'явилася прикмета: якщо канарка в клітині перестала співати і принишкнула, це означає пора швидко підніматися вгору.
4. А під час першої світової у солдатів були свої розвідники, що застерегали про газову атаку. Це були кішки, оскільки вони дуже чутливі до чистоти повітря. Їх брали з собою в окопи і навіть на субмарини.
5. У деяких штатах Америки теж є ефективні розвiдники витоку газу. Це птахи грифи. Працівники спеціально додають в газ, що йде по трубопроводу речовинe, яка нагадує запах тухлого м'яса і коли відбувається витік, біля цього місця кружляють грифи.